Zaczęło się dawno temu od Passat referensvärde en, które przeszło w Passat referensvärde två i zakończyło na Passat referensvärde tre. Minęły ponad dwa lata od chwili publikacji powyższych wpisów, ale topienie kilometrów w Bałtyku jak trwało tak trwa… I to z nawet jeszcze większą siłą!

Tytuł „Rodzyn Of The Week” w 31 tygodniu 2011 roku otrzymuje Mercedes S Class:

Po staremu – deklarowany w ogłoszeniu przebieg to 290 tys. km rocznie, a przebieg zanotowany podczas ostatniego szwedzkiego przeglądu był… nieco wyższy…

To już nie jest (można to by teraz nazwać) „niewinne” cofanie licznika o ok. 250 czy 300 tys. km. Temu poczciwemu W140 cofnięto licznik aż o ok. 468 tysięcy km! Przecież to prawie pół miliona w tył!!!

A potem ktoś kupi takiego Mercedesa i się będzie dziwił, że słynący z bezawaryjności W140 tak bardzo się psuje i to już przy przebiegu 290 000 km.

 

Przejrzyjcie sobie ogłoszenia czternastoletnich, niemieckich limuzyn klasy wyższej czyli Audi A8, BMW serii 7 i Mercedesów klasy S z silnikami Diesla i zobaczcie, że dziwnym trafem wszystkie one mają deklarowane przebiegi na poziomie 220 – 250 tys. km. W jakim stopniu są one „100% oryginalne”? Odpowiedzcie sobie już sami…

 

Ps. Linka do ogłoszenia podesłał mi Kris75 – Moderator z forum bez-wypadkowe.net. Dzięki!