Lecą kolejne tygodnie i miesiące. Przybywa nam lat, a Polsce przybywa… bezwypadkowych – a jakże, Rodzynów :/

Tytuł „Rodzyn Of The Week” w 43 tygodniu 2011 roku otrzymuje Volvo S4 T5:

Dziś mamy kolejny przykład potwierdzający prawdziwość stwierdzenia

„Od zera do bohatera”

bo przecież omawiane Volvo S40 T5 z powodzeniem można określić mianem drogowego bohatera. Pięć cylindrów w rzędzie i dwa i pół litra pojemności wspomagane przez turbinę o niskim ciśnieniu doładowania, dzięki której mamy aż 320 Nm od zaledwie 1500 obr/min i 220 KM przy 5000 obr/min powinno zrobić jakieś wrażenie. Tym bardziej, że każdy zainteresowany tematem wie, że jednostka napędowa ma w sobie ogromny potencjał, bowiem jest ona bazą dla 300-konnego Volvo S60 R.

Sprowadzone więc S40 T5 jest teraz w Polsce bohaterem. Każdy się chyba już jednak domyśla, że jakiś czas temu było w USA… zwyczajnym zerem:

Ktoś musiał nie zapanować nad autem podczas szybkiego wejścia w zakręt, na skutek nadsterowności Volvo ”poszło bokiem” i uderzyło w jakiś słup, latarnię lub drzewo. W Ameryce natychmiast kwalifikuje to samochód do grupy motoryzacyjnych zer, których nie ma sensu naprawiać, ale od czego są polscy magicy, prawda?

Ciekawe czy auto zostało „tylko” naciągnięte i wyszpachlowane czy może trafiła do niego odpowiednio wybrana i przycięta ćwiartka z allegro? O tym już by się trzeba było przekonać podczas oględzin na żywo, ale niestety nie będzie nam to dane, ponieważ Volvo zdążyło już się sprzedać, bo ogłoszenie nie zostało wznowione.

Ale czemu się dziwić?

Przecież już sam tytuł ogłoszenia „VOLVO S40 MEGA OKAZJA” działa jak lep na muchy, a zamieszczone w opisie przymiotniki typu „pierwszy właściciel, serwisowany w ASO, bezwypadkowy, garażowany” dodają tylko miodu!

Gdy dodamy do tego MEGA okazyjną cenę 28 200 zł (do negocjacji) podczas gdy inne egzemplarze S40 T5 z tego rocznika wyceniane są na kwoty o 10 000 zł wyższe:

to czemu tu się dziwić, prawda?

Jakiś MEGA szczęściarz złapał MEGA bezwypadkową okazję i pozostaje mu tylko… pogratulować MEGA udanego zakupu…

 

Ps. Linka do ogłoszenia podesłał mi Kris75 – Moderator z forum bez-wypadkowe.net. Dzięki!