”Zobacz Tylik jaka okazja w stanie idealnym” – napisał mi na maila Kris75 (moderator z bez-wypadkowe.net). Założył on na forum nowy wątek, w którym podlinkował poniższe ogłoszenie:

Tytuł „Rodzyn Of The Week” w 52 tygodniu 2011 roku otrzymuje BMW 750i E65:

na którym…
eee…

- ale o co Ci Kris chodzi? – odpisałem. W porządku, zamieściłeś zdjęcia pokazujące jak auto prezentowało się w USA:

ale przecież sprzedawca nie dość, że nie mówi nic o bezwypadkowości to jeszcze dopisał „Auto po naprawie blacharsko-lakierniczej”. Także można po… aaaaaaaaaaa! Dobra, wiem!

Bo zobaczyłem właśnie, że gdy Kris robił zrzut ogłoszenia to wzmianki o „naprawie blacharsko-lakierniczej” nie było, co więcej – w dziale „Dodatkowe informacje” był znajomy przymiotnik… „bezwypadkowy” :

- o &^$%#, widzisz? Zmienili widać opis w ogłoszeniu! – napisałem Krisowi w kolejnym mailu.

Szybkie sprawdzenie w google cache upewniło mnie tylko, że Kris nic sam w zrzutach nie majstrował, bo okazuje się, że już 16 grudnia na otomoto widniało ogłoszenie z bezwypadkową rzekomo 750-tką:

Co na to sprzedawca po ok. 20 godzinach od chwili gdy zdjęcia rozbitego BMW pojawiły się na bez-wypadkowe.net?

#1: Kolega się pomylił w opisie i właśnie się tego dopatrzyliśmy.
#2: Właściciel przebywa w USA i miałem z nim utrudniony kontakt. Zanim by Pan ten samochód kupił to na pewno byłby Pan poinformowany o jego stłuczce.
#3: Kilka dni temu była informacja w ogłoszeniu o tym, że auto jest bezwypadkowe, gdyż mieliśmy ograniczony kontakt z właścicielem tego auta. Po otrzymaniu e-maila od właściciela została ta informacja zmieniona.
#4: Najpierw uznaliśmy, że auto może być faktycznie zakwalifikowane jako bezwypadkowe, ale później uznaliśmy, że z uwagi na wcześniejsze uszkodzenia należy zmienić opis.
#5: Brat szwagra wujka kolegi mojej siostry oglądał to auto na żywo i dopatrzył się, że nie jest ono jednak bezwypadkowe.

 

Na którą z tych odpowiedzi stawiacie? Od razu napiszę, że z czystej ciekawości kontaktowaliśmy się mailowo z ASO, które oferuje powyższe BMW i doczekaliśmy się odpowiedzi…