Jeśli szukasz dobrego używanego auta to poniższa strona prawdopodobnie Ci się przyda!

Jest to nic innego jak zebrane w jednym miejscu informacje o trzech Good Man`ach – sprzedawcach, których opisywałem w jednym z wcześniejszych wpisów.

Nikomu nic nie wciskam, nikomu niczego nie nakazuję. Każdy ma prawo kupić używane auto od kogo mu się tylko podoba.

Wychodzę jednak teraz naprzeciw ludziom, którzy mają dość cwaniackich piców, kombinatorstwa, umów na Niemca, kręcenia liczników i wszelkich innych opcji, z którymi można się spotkać podczas zakupu jednej z tych „100% bezwypadkowych igiełek”.

Przedstawiam wam trzy osoby, które sprzedają używane auta i co do których mam pełne, powtarzam – pełne zaufanie. Kupiłbym od nich auto, bo ich znam i wiem, że bardziej ponad szybki zysk stawiają oni na jakość. I jest to bardzo dobre podejście – oni wiedzą, że zadowolony klient poleci ich swoim znajomym, a w biznesie nie ma przecież lepszej reklamy niż pozytywna opinia przekazywana od byłych kontrahentów. Dzięki opiniom budują oni swoją silną markę i dzięki niej mogą liczyć na nowych klientów, którzy przyjdą do nich z zaufaniem.

Panie i Panowie – w kolejności alfabetycznej przedstawiam moich Trzech Muszkieterów
(polecam zapoznanie się z podlinkowanymi poniżej wpisami, w których wcześniej była o nich mowa):

 

Andrzej

Strona domowa: TUTAJ
Auto znajdujące się w bieżącej ofercie: Subaru Impreza 1.6, 2001

W internetowym świecie znany jako Andrebar. Wspominałem o nim we wpisach „Uwaga na małpy z brzytwą” oraz „Krótka historia polskiego rynku wtórnego”. Dzięki swoim świetnym komentarzom jako jedyny z czytelników załapał się do „urodzinowego PDF`a”, którego znaleść można we wpisie „Pierwsze urodziny!

Muszkieter, którego znam najdłużej i którego poprzez drogę mailową poleciłem już niejednemu kupcowi. I wszyscy Ci, którzy zostali jego klientami i postanowili do mnie później napisać – napisali, że są z transakcji zadowoleni, bo auto okazało się warte swojej ceny.

 

EDYCJA z dnia 04.03.2011: Dla Andrebara kolejną rekomendacją niech będzie to, że dwa dni temu z jego pomocą także i jak kupiłem auto w Niemczech. I z całego wyjazdu jestem bardzo zadowolony, bo także i moja Astra okazała się warta ceny, którą musiałem za nią wyłożyć!
Szczegóły: TUTAJ.

 

Maciej

Informacja o wyjazdach: TUTAJ
Auto znajdujące się w bieżącej ofercie: Opel Omega 2.0, 1999

O Maćku mówiłem we wpisach „Fokę oddam w dobre ręce” oraz „Wyjazdy po samochody do Niemiec” i nadal podtrzymuję zawartą tam opinię:

Kupując używane auto można ALBO kupić tanio ALBO kupić dobrze. U Maćka kupisz dobrze.

Ze względu na krótszą niż z Andrebarem znajomość, do tej pory poleciłem go tylko jednej osobie z okolic Sandomierza, która wyjechała z nim do Niemiec. Z pomocą Maćka kupiła upatrzone auto, wróciła nowym nabytkiem do Polski i z wyjazdu jako całościowej usługi była bardzo zadowolona – a to przecież chodzi!

 

Tomek

Strona domowa (allegrowe „O mnie”): TUTAJ

Na jego allegrowej stronie O mnie można przeczytać m.in. jakże słuszne:
Kupującym sprowadzane samochody w Polsce radzimy aby przed dokonaniem zakupu, porównali średnią cenę auta z tego samego rocznika i z podobnym przebiegiem w Niemczech. Uwaga! Nie można porównać ceny w Polsce z ceną w Niemczech wprost. Aby otrzymać cenę „niemiecką” należy cenę „polską” najpierw obniżyć o potencjalną marżę sprzedającego, opłaty akcyzowe, recyklingową i koszty sprowadzenia. Wtedy otrzymamy przybliżoną cenę, za którą sprzedający nabył auto. Wówczas szukamy w Internecie podobnego auta za tę urealnioną cenę. Jeśli średnia cena w Niemczech jest wyższa niż w Polsce, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż sprowadzone auto zostało zakupione dużo taniej i albo jest powypadkowe albo miało duży przebieg, który następnie został „skorygowany”. Proszę się nie łudzić: Handlujący samochodami nie są instytucją charytatywną: nie kupują dobrych aut w Niemczech, aby je potem odsprzedać taniej w Polsce.

Tomek zadebiutował przed wami niedawno wpisem „Po drugiej stronie barykady”, w którym szczegółowo opisał swój debiut jako importer. Debiut średnio udany, ponieważ sprowadzone auta miały zaporową jak na polskie warunki cenę. Koniec końców – BMW 520 odkupiła od niego siostra a Mercedesa CLK ojciec, który do tej pory jeździł kupioną pięć lat temu w salonie Kią Cerato (która została już sprzedana).

 

UWAGA – z powodu wyjazdu Tomek zawiesza tymczasowo działalność! Poinformuję was, gdy tylko on wróci i bedzie gotowy zająć się dalszym sprowadzaniem aut.

 

Jeśli obecnie przechodzisz etap poszukiwania auta, jesteś osobą świadomą tego, że za dobre auto trzeba odpowiednio zapłacić i jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że w Niemczech nikt prawdziwie bezwypadkowego auta Polakowi za pół ceny nie odda to śmiało możesz zapoznać się z ofertą polecanych przeze mnie Muszkieterów.

Nie przebiją oni najniższej ceny za dany model z danego rocznika, którą znajdziesz na allegro/otomoto ani nie zaoferują Ci auta taniej niż wyceniane są identyczne, bezwypadkowe egzemplarze oferowane na niemieckim mobile.de czy autoscout24.de.

Zaoferują Ci za to zadbane – po prostu dobre auto. Być może z miejscowo zarysowanym lakierem czy wgnieceniem na zderzaku, ale co najważniejsze – prawdziwie bezwypadkowe, z oryginalnymi, sprawnymi poduszkami powietrznymi, z oryginalnym (w prawdziwym tego słowa znaczeniu) przebiegiem i bez wszczepionej ćwiartki czy połówki. Po prostu dobre auto – takie jakie powinny być wszystkie… ale wiemy, że niestety nie są…

Którego z Muszkieterów wybrać? Nie mam żadnego faworyta – jeśli więc szukasz konkretnego auta to możesz zadzwonić lub napisać do nich wszystkich maile z zapytaniem o ofertę i zobaczysz, co Ci zaproponują. Albo możesz napisać tylko do tego, który mieszka najbliżej Ciebie – dzięki temu nie będziesz jechać daleko po odbiór sprowadzonego na zamówienie, wymarzonego auta. Wszystko zależy od Ciebie.

 

Ale tak jak pisałem na wstępie: Nikomu nic nie wciskam, nikomu niczego nie nakazuję. Każdy ma prawo nabyć używany samochód od kogo mu się tylko podoba i jeśli wolisz kupić 100% bezwypadkowe auto ze 100% oryginalnym przebiegiem w okazyjnej, niskiej cenie, to ja Ci nie będę tego odradzał. To są Twoje pieniądze i to będzie Twoje auto.

Zaproszę Cię za to do zapoznania się z opublikowaną dzisiaj stroną Najwartościowsze wpisy

na której znajdziesz całą garść porad i wskazówek. Warto się z zawartymi tam informacjami zapoznać i dopiero wtedy wybrać się na poszukiwanie wymarzonego auta, bo w ogromnym stopniu zmniejszysz wtedy prawdopodobieństwo, że będziesz chodził po omacku jak Cicho CiemnyJeleń.

Czy kupisz auto będące jak piękna Jennifer czy jak wytapirowana Krysia – to tylko i wyłącznie Twoja sprawa…

Życzę Ci, żebyś kupił(a) auto, które będzie Ci wiernie oraz dłuuugo służyć i z którego będziesz po prostu zadowolony(a).
Pozdrawiam!

Ps. Ewentualne komentarze odnośnie tej strony można zamieszczać tutaj.